!این صفحه فعلن در وضعیت آزمایشی قرار دارد

2014/11/30

جمعه سیاه در آمریکا


بدن های مرده بر روی زمین است، چیزی برای شکرگذاری نیست!
جمعه ۲۸ نوامبر روز جشن شکرگذاریِ میسی (Macy's Thanksgiving Day Parade) خوانده می شود. بعد از حادثه قتل مایک براون در شهر فرگوسن و اعتراضات مردمی، در نهایت دادگاه عالی این شهر و ایالت میسوری روز دوشنبه گذشته رای به تبرئه پلیسِ قاتل داد. اعتراضات دوباره بالا گرفت و معترضان کارزاری بنام جمعه سیاه در روز شکرگذاری را سازماندهی کردند. ............................
گزارشی از فعالین حزب کمونیست انقلابی آمریکا:  
نودمین سال جشن شکرگذاریِ میسی (Macy's Thanksgiving Day Parade) در شهر نیویورک در حالی برگزار گردید که توسط شعارهای معترضان به تصمیم دادگاه عالی فرگوسن مختل شد. حدود ۱۰۰ نفر که عمدتا جوان بودند شعار می دادند: “بدن های مرده بر روی زمین است، چیزی برای شکرگذاری نیست!
Dead bodies on the floor, Nothing to be thankful for! ”
معترضان با سردادن شعار در خیابان های نیویورک حرکت کرده و پس از عبور از خیابان معروفِ ۴۲ام و محدوده­ کتابخانه عمومی نیویورک به مرکز اصلی شهر (محله­ منهتن) رسیدند، جایی که ده ها و صدها هزار نفر برای پارادِ روز شکرگذاری حاضر بودند و جایی که پلیس معترضان را تهدید به دستگیری کرد. آنها شروع کردند به سردادن شعارهای معروفِ “مساله ی زندگی سیاهان! و هِی پلیس نیویورک سیتی، امروز چند تا بچه را کشته ای؟
“Black Lives Matter, Black Lives Matter!”- “NYPD – KKK, How Many Kids Did You Kill Today؟”
در کمتر از یک دقیقه پلیس به معترضان حمله کرد و بطرز وحشیانه ای برخی را بر زمین انداخت،‌ برخی را به باریکادهای اطراف خیابان چسباند و عده ای را دستگیر کرد. پس از حمله ی پلیس،‌ معترضانِ باقی مانده به سمت جمعیت مات و مبهوت رفته و شروع به اطلاع رسانی در مورد مرگ مایکل براون و علیه تصمیم دادگاه عالی فرگوسن کردند.
 .........................................
گزارشات فعالین وبسایت the stranger:
گزارش لحظه به لحظه روز جمعه:
بعد از تصمیم دادگاه عالی فرگوسن، معترضان درWestlake Park تجمع کردند.
بخشی از فراخوان به تجمع در پارک ... ما باید همراه با یکدیگر و متحد شویم، یک صدا بر علیه بی عدالتی،‌ راسیسم، سرکوب، خشونت پلیس و همچنین عدالت برای مایک براون. ...
SO WE NEED TO COME together AND BE UNITED AS ONE AGAINST injustice, racism, oppression, police brutality and also, get JUSTICE FOR MIKE BROWN."

به اشتراک گذاشتن